W jakich sytuacjach rekomendujemy nasze rozwiązania?

Gdy organizacja

znajduje się w przeddzień zmiany lub w jej trakcie - firmie potrzeba wsparcia w przeprowadzeniu pracowników przez ten proces.


Gdy lider chciałby

zwiększyć efektywność i trwałość wdrażanych zmian. Pomagamy osobom wprowadzającym kulturę, w której zmiany przeprowadzane są według standardów angażujących ludzi, a twardy proces zmian łączy się z doskonałą komunikacją.

Gdy manager nie chce

aby proces zmiany wpłynął negatywnie na morale ludzi i ich zaangażowanie, a także nie niósł ryzyka dla organizacji.

Nasze doświadczenie w liczbach:

+
liderów i pracowników wzięło udział w naszych projektach i szkoleniach zarządzania zmianą
liderów uczestniczyło w grze symulacyjnej „SysTeamsChange”
+
zrealizowanych
projektów zmian

Nasze kompetencje:

Wsparcie w procesach zmian

Szkolenie zarządzanie zmianą to pomoc w skupieniu się na priorytetach. Dostarczamy jednocześnie wiedzę, metody i narzędzia oraz wspieramy doświadczeniami z wielu projektów, kładąc nacisk na połączenie miękkich i twardych aspektów zmiany.

Symulacja SysTeamsChange

Wykorzystaj grę „Change Management” , która pozwala uczestnikom doświadczyć sukcesów i porażek, zaangażowania i frustracji w bezpiecznych warunkach symulacji, po to by przenieść wyciągnięte wnioski na rzeczywistość biznesową.

Zarządzanie w czasach VUCA

VUCA – Volatility (zmienność, ulotność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność) to nowe realia organizacji. Zarządzanie zmianą w tych okolicznościach to wyzwania dla managerów, które wymagają nowego podejścia. Na szkoleniach uczymy, jak lepiej zarządzać w tym paradygmacie.

Zarządzanie zmianą dla liderów

Efektywna zmiana w czasach niepewności stawia szczególne wymagania liderom – muszą oni przy pomocy umiejętności psychologicznych połączyć wizję efektu zmiany z krótkoterminowymi działaniami.


Wsparcie w procesach zmian:

Praca z zespołem projektowym

Szkolenie zarządzanie zmianą to wprowadzenie zestawu narzędzi i standardów (Change Management Toolbox) pomocnych w bieżącym planowaniu zmiany, komunikacji, angażowania liderów i pracowników.

Praca z zarządem

pomagamy w zdefiniowaniu zakresu i efektów zmian, określamy kluczowe wskaźniki, parametry mierzenia skuteczności zmian. Facylitujemy proces zmiany i angażowania głównych osób w niej uczestniczących.

Przygotowanie liderów

rozwój umiejętności przeprowadzania samych siebie przez zmianę, tak by móc być liderem wspierającym zespoły w zmianach.

Zaangażowanie pracowników

Zarządzanie zmianą oraz jej efektywność wprowadzenia, to umiejętność balansowania między wymaganiem a wspieraniem pracowników. Pomocne są warsztaty „Ja w zmianie”, które pomagają pracownikom w świadomym i szybkim przechodzeniu przez proces zmiany.

Komunikacja w zmianach

pomagamy w zbudowaniu planu komunikacji, który uwzględnia kto, kiedy, w jaki sposób powinien się dowiedzieć o zmianie. Dokonujemy ciągłych iteracji planu z zespołem projektowym.

Zarządzanie zmianą – symulacja:

Zobacz, dlaczego w projekt zarządzania zmianą warto włączyć tę symulację.

Od 2013 r. 4Results jest licencjonowanym dostawcą SysTeamsChange – gry / symulacji zarządzania zmianą, opracowanej przez zespół niemieckich ekspertów. W grze uczestnicy wcielają się w rolę Agentów Zmiany, których zadaniem jest wsparcie zarządu firmy w procesie wdrażania zmian. Agenci Zmiany muszą pamiętać, że podobnie jak w realnym funkcjonowaniu organizacji tak i w grze spotkają się z różnym poziomem motywacji pracowników, różnym systemem wartości oraz trwałymi postawami wobec procesu zmiany.

Jesteś zainteresowany symulacją?

Zarządzanie w czasach VUCA:

Obejrzyj webinar, w którym opowiadamy o know-how 4Results w zakresie zarządzania w czasach VUCA:

Zarządzanie zmianą dla liderów:

Dostarczamy wiedzę

i wspieramy liderów w przeprowadzaniu siebie i zespołów przez proces zmiany (fazy wyparcie, opór, prób, adaptacji).

Uważamy, że

w dzisiejszym świecie skraca się cykl zmiany. Nasze projekty sprawiają, że minimalizowany jest czas przeznaczony na wyparcie i opór, a dominującą fazą stają się próby, testy, szukanie nowych rozwiązań.

Uczymy liderów

jak być zarazem coachem zespołu, który wymaga i oczekuje efektów (rola product ownera w zmianie), a jednocześnie jak budować zespołowość, udzielać wsparcia, dbać o rozwój (rola scrum mastera).

W czasie dynamicznych przemian, które dotykają dziś organizacje, liderzy coraz częściej muszą przedefiniowywać klasyczny schemat faz zmiany. Uczymy, jak odnaleźć się w realiach, w których konieczna jest minimalizacji czasu etapu wyparcia, oporu i adaptacji, a maksymalizacja – etapu prób.

Fazy zmian w teorii:

Fazy zmiany dziś:

Klienci, którzy wybrali nasze rozwiązania zarządzania zmianą:

Co mówią firmy o naszych usługach:

Wspólnie z 4Results zrealizowaliśmy projekt związany z efektywnym wdrażaniem zmian. Konsultanci w ramach prowadzonych działań diagnostycznych zastosowali autorskie narzędzia i metody. Podczas szkoleń trenerzy wykorzystali nowoczesną grę symulacyjną doskonalącą umiejętność skutecznego przeprowadzania ludzi przez proces zmiany. Czujemy, że dzięki współpracy z 4Results jesteśmy w pełni przygotowani i bardziej zaangażowani w proces szybkiego reagowania na zmiany i skutecznego ich wdrażania.
Aleksandra Dziedzinkiewicz
Kierownik Zespołu Szkoleń, Medicover
Symulacja SysTeams Change to bardzo dobry produkt, w wysoce efektywny sposób wspiera przyswajanie zagadnień przedstawianych na szkoleniu. Zagadnienia przepracowane podczas gry znajdują swoje wykorzystanie w biznesowej rzeczywistości. Zdecydowanie polecam.
Grzegorz Borkowski
Zastępca Dyrektora Dystrybucji, Iglotex

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera.

Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  Cart