Optymalizacja sprzedaży i marketing produktu – usługi design thinking

Wdrażanie nowych produktów i usług w firmach produkcyjnych i usługowych

Odpowiadamy na następujące wyzwania:

 • wydłużający się czas wdrażania nowych wyrobów
  i/lub modyfikacji obecnych,
 • spadające przychody lub marża z nowych wyrobów,
 • pogarszająca się współpraca pomiędzy zespołami
  i/lub działami odpowiedzialnymi za wdrażanie nowych wyrobów.

Co mówią Klienci o naszych rozwiązaniach?

Warto zaangażować takich doradców jak 4Results, którzy w bardzo jasny, czytelny, sposób pomagają podnieść efektywność, zreorganizować i zracjonalizować funkcjonowanie działów i systemów. Poprzez swoją otwartość, przystępność, ale przede wszystkim kompetencje osób skierowanych do danych zadań i otwartość z naszej strony do tych zmian, cały proces przebiega bardzo wydajnie. Zarazem 4Results zachowuje bardzo indywidualne podejście do klienta. Na koniec dostajemy garnitur „uszyty na miarę”. Garnitur, który leży idealnie.
Anna Sołyga
Dyrektor Badań i Rozwoju, Pamapol

Design thinking

Odpowiadamy na następujące wyzwania:

 • rozwiązania, które tworzy organizacja nie do końca odpowiadają na potrzeby klientów zewnętrznych i wewnętrznych,
 • firma poświęca dużo energii i środków na innowacje i nowe projekty, ale nie ma poczucia, że przynoszą one spodziewane rezultaty.

Design Service: wdrażanie innowacyjności w firmach usługowych – model „podwójny diament”:

Wdrażamy innowacyjną kulturę organizacyjną, przechodząc przez cztery etapy dogłębnej analizy biznesu i potrzeb klientów.

Jakie narzędzia wykorzystujemy?

Opinie klientów o Design Service:

Działaliśmy zakładając, że po wielu latach współpracy dobrze znamy i rozumiemy naszych klientów i nie musimy ich już pytać o potrzeby, gdyż je znamy. Na szczęście metodologia Design Services 4Results pozwoliła nam odkryć potrzeby naszych klientów na nowo – lepiej ich zrozumieć i przygotować plan działania pokazujący, że jesteśmy w stanie oferować nową lepszą jakość usług.
Wojciech Dębiński
Event director, Event Partners

Warsztaty i szkolenia w oparciu o design thinking

Realizujemy warsztaty i szkolenia, podczas których wdrażamy myślenie innowacyjne w oparciu o 5-stopniowy model – od empatii do testowania.

Przykładowe projekty szkoleniowe:

Klient z obszaru bankowości:

Potrzeba

Wykreowanie metody na wzrost sprzedaży kredytów dla klientów przychodzących do placówek banku.

Proces

W oparciu o metodę design thinking przeprowadzenie: obserwacji, wywiadów z klientami w placówkach, cyklu warsztatów z doradcami banku oraz menedżerami. Przeprowadzenie kilku iteracji weryfikujących kolejne prototypy rozwiązania.

Efekt

Stworzenie zarówno narzędzi do inicjowania rozmów sprzedażowych (tzw. "Kółko"), jak również wypracowanie modelu rozmowy, argumentacji, reagowania na obiekcje i finalizacji rozmów. Wypracowano sposób pokazywania klientom wartości.

Lider na rynku ubezpieczeń:

Potrzeba:

Stworzenie nowego serwisu internetowego ze szczególnym uwzględnieniem pokazania wartości dla klientów firmy. Nowa strona miała uwzględniać potrzeby różnych klientów, w sposób czytelny zadbać o marketing produktu, wartości jakie otrzymują klienci. Z udziałem starego serwisu proces przebiegał długo, niewystarczająco uwzględniał perspektywę klienta, dlatego podjęto decyzję o wypracowanie nowego rozwiązania w oparciu o metodykę Design Thinking.

Proces

Cykl warsztatów Design Thinking angażujących ponad 200 osób zarówno z różnych części organizacji, jak i samych klientów.

Efekt

Powstał nowy serwis, który w nowy, klientocentryczny sposób przedstawia ofertę firmy. Usprawniono marketing produktu. Zmiany nastąpiły na poziomie:
- słownictwa dopasowanego
do potrzeb klienta,
- struktury strony,
- zakresu i sposobu przedstawionej oferty.

Klienci, którzy skorzystali z naszych usług:

Poznaj naszych konsultantów i trenerów:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera.

Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  Cart