„Wyobraź sobie miejsce pracy, w którym każdy dba o wyniki, angażuje się i wnosi swój pełny wkład intelektualny.
 
Miejsce, w którym ludzie są zdrowsi i szczęśliwsi, ponieważ mają większy wpływ, w którym każdy jest liderem…”

kpt D. L. Marquet

Kultura BiO

Czym jest Kultura Biorę Odpowiedzialność? 

 • Kultura Biorę Odpowiedzialność (BiO) to odpowiedź na zmienność, złożoność biznesową, która wymaga szybkich i trafnych decyzji. W Kulturze BiO decyzje podejmowane są tam, gdzie jest informacja, a nie hierarchicznie.
 • Kultura odpowiedzialności bywa nazywana też kulturą accountability lub kulturą opartą o empowerment.
 • Staje się to możliwe, gdy mamy system budowania Klarowności i Kompetencji.
 • BiO to też Leadership, który tworzy w zespole odpowiedzialność i odwagę – Liderów a nie Wykonawców.  
 • BiO rozwija liderów na wszystkich poziomach oraz pomaga zbudować kulturę pracy zespołów oraz na styku działów.
 • Kultura Biorę Odpowiedzialność (BiO) bazuje na wieloletniej praktyce Intent-Based Leadership International, organizacji promującej empowerment w zarządzaniu (accountability culture). 

Efekty kultury BiO:

Odpowiedzialność

Decyzyjność

Przedsiębiorczość

Zwinne zespoły

To metodyka wypracowana przez międzynarodowy zespół kpt Davida L. Marqueta. Pierwsze wdrożenie to rok 1999, kiedy kpt D. L. Marquet w 9 miesięcy najgorszą łódź atomową w USS Navy zamienia w nr. 1
WIĘCEJ O DAVIDZIE MARQUECIE.
Program sprawdzony na wielu transformacjach biznesowych w USA i Europie, w tym w Polsce. Choć zwykle jest zainicjowany na poziomie top-management, to angażuje ludzi na wszystkich poziomach organizacji. Stwarza warunki i przestrzeń dla wszystkich do myślenia, mówienia i działania jak odpowiedzialny lider.

Dlaczego warto?

Tam gdzie działa Kultura Odpowiedzialności, poprawiają się wyniki

 • Zespoły szybko i adekwatnie reagują na zmiany;
 • Wszyscy koncentracją się na doskonaleniu a nie unikaniu błędów;
 • Masz większą liczbę innowacji i pomysłów, które testujecie, wdrażacie zamiast wyłącznie o nich rozmawiać;
 • Ludzie sami dbają o wyniki i środowisko pracy, a nie biernie czekają na wytyczne i rozkazy

Takich efektów możesz oczekiwać od Kultury BiO!

Wdrożenie

Wdrożenie BiO to budowanie kultury poprzez świadomy leadership
i kształtowanie odpowiedniego środowiska. 

Poznaj unikatowe formy oparte o nowe technologie!

1
Diagnoza

IBL Sonar:
gdzie jesteśmy?

Sometrics: jaki jest poziom Bezpieczeństwa Psychologicznego?

 

 

2
Wiedza

Kick-off  – symulacja VR DIve

Comiesięczne szkolenia IBL „live” – poznanie narzędzi, zasad, języka

Narzędzia IBL
– kurs Biorę Odpowiedzialnośc dla pracowników

3
Praktyka

Platforma wdrożeniowa Journey4Results
– zadania wdrożeniowe

Procesy mentoringowe, coachingowe, teamcoachingowe

 

4
Utrzymanie

Aplikacja TeamToolbox

Rozwój trenerów wewnętrznych

Wpływ na systemy HR

Procedura do rekrutacji

 

Zespół wdrożeniowy:

To zespół 10 osób certyfikowanych w metodyce wdrażania kultury BiO.

POZNAJ WSZYSTKICH NASZYCH TRENERÓW

Towarzyszą nam również praktycy, którzy mają doświadczenie we wdrożeniu takiej kultury w swoich organizacjach – Daniel Urban (prezes Sente), Radosław Matuszewski (Prezes Groupe SEB), Maciej Trybulec (mówca, trener, były prezes Sanofi Pasteur Polska).

IBL Sonar

Świetny sposób na rozpoczęcie podróży IBL. Korzystając z ankiety online, obserwacji i rozmów,  skanujemy powierzchnię twojej organizacji, aby zdefiniować jak dalece Twoja kultura odzwierciedla zasady IBL, na ile zespoły mają klarowność,  kompetencje i kontrolę tak, by skutecznie zarządzać organizacją. Przetestuj
i sprawdź co działa dobrze. Zidentyfikuj co może przeszkadzać i gdzie są największe dźwignie rozwoju.

Sometrics

Sometrics to badanie online, która sprawdza poziom Bezpieczeństwa Psychologicznego w Twojej organizacji. Jednocześnie uwzględnienia to, jak ludzie czują się włączani, zaangażowani i otwarci w codziennej pracy. Bezpieczeństwo Psychologiczne, które stanowi jeden z filarów Kultury BiO, jest głównym motorem efektywności zespołu. Kultura bezpieczeństwa sprawia, że ludzie zgłaszają wątpliwości, obawy lub pomysły, podejmują inicjatywy i są kreatywni – bez lęku przed „byciem na świeczniku”!

Niezwykłe doświadczenie oparte o realne misje realizowane przez Davida Marqueta. Zespół zanurzony w rzeczywistość atomowej łodzi podwodnej realizuje misję ratowania rozbitków na wrogich wodach. Rola każdego członka załogi jest krytyczna dla powodzenia misji. Tylko zespoły z wypracowanymi nawykami współpracy, współodpowiedzialności, zaufania są w stanie zrealizować cele nie wywołując konfliktu zbrojnego. Każdy członek zespołu staje się liderem odpowiedzialnym za realizację celów. Symulacja jest niezwykle angażująca i daje unikalną możliwość przeżycia sytuacji łatwo przekładalnych na sytuacje zarządcze każdego lidera.

Czego uczy symulacja VR Dive:

 • strategii budowania angażującego środowiska
 • postaw krytycznych dla budowania: zaufania, otwartej komunikacji współodpowiedzialności za efekty,
  zaangażowania w zespół i wyniki
 • komunikacji budującej współodpowiedzialność

Akademia dla liderów. Cykl szkoleń „live”, które pozwalają na rozwój umiejętności wspierających w przekazywaniu decyzyjności pracownikom. Dzięki temu w praktyce następuje budowanie kultury accountability.

Kurs składa się z 10 lekcji, które kończą się konkretnymi zadaniami wdrożeniowymi.  Każda lekcja to 10-15 minutowe nagranie z dużą ilością scenek, przykładów zachowań zabijających i budujących współodpowiedzialność i przedsiębiorczość w organizacji. 

Projektujemy podróż Journey4Results w oparciu o angażującą, interaktywna platformę. Jest to połączenie inspiracji i zadań wdrożeniowych, stworzenie środowiska do feedbacku, wymiany doświadczeń. Dzięki elementom grywalizacji podnosimy energię i efekty.

Teamtoolbox to plaforma dostepna w chmurze jako usługa SaaS, która pozwala zadbać o efektywną współpracę i komunikację w zespole w oparciu o ciągłe docenianie, feedback i budowanie zaangażowania, a wszystko w duchu Kultury Odpowiedzialności. Teamtoolbox może wesprzeć zespoły i organizacje w następujących obszarach:
• zaangażowania społeczności w firmie we współtworzenie kultury odpowiedzialności
• budowania kultury doceniania i feedbacku
• ciągły pomiar poziomu zadowolenia (Happiness Index)
• zarządzanie kompetencjami i rozwojem pracowników

 

Kursy i wydarzenia otwarte

VR Accountability Experience to krótkie, ale intensywne doświadczenie, które kierujemy dla decydentów z poziomu C-Level, szukających odpowiedzi na pytania: „Czy moja organizacja gotowa jest na wzięcie większej odpowiedzialności?”. VR Accountability Experience łączy VR z budowaniem Accountability Culture.

Accountability Culture Congress to największe w Europie wydarzenie, które daje możliwość spotkania wybitny mówców, ekspertów zarządzania oraz liderów, aby porozmawiać o metodach budowania, technikach wdrażania i korzyściach płynących z kultury odpowiedzialności. Zapisz się już teraz!

Baza wiedzy

Webinaria

Wideo

Artykuły

Książki

Od czego zacząć?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, czy nasze narzędzia i doświadczenie mogą Ci pomóc w realizacji Twoich celów w organizacji.

Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  Cart